کردستان - سنندج - خیابان گلشن ، بالاتر از بانک تجارت ، آژانس عصر تبلیغات / 09108866910 / 33224667-087 / info@age-group.ir
اسلایدر۴ اسلایدر۳ اسلایدر۲ تست اسلایدر ۲ تست اسلایدر

ریسپانسیو

ریسپانسیو یا واکنش گرا سایتی است که در اندازه های مختلف صفحه نمایش بدرستی نمایش داده شود. در طراحی ریسپانسیو علاوه بر در نظر گرفتن اندازه های دستگاه های مختلف مانند تبلت و موابایل در طراحی عناصر عرض هر عنصر بر حسب درصد تعیین شده تا در هر صفحه نمایشی با هر اندازه ای، سایت به درستی نمایش داده شود.
برای آنکه سایت ها بر روی گوشی های همراه هوشمند بدرستی مشاهده کنیم. ابزارها و ساز و کارهای مختلفی وجود دارد. یکی از این سیستم ها که در مقابل طراحی ریسپانسیو قرار گرفته است.. ایجاد یک صفحه مجزا از هر صفحه سایت برای موبایل ها است که به آن AMP میگویند.
با توجه به این در طراحی سایت با روش AMP محتوا صفحات باید کپی شوند. همچنان ریسپانسیو بهترین روش برای نمایش سایت در دستگاه های مختلف است.
طراحی ریسپانسیو و AMP هر دو در بهینه سازی سایت برای گوگل موثر هستند.گوگل سایت هایی که در موبایل بدرستی نمایش داده شوند را در رتبه بالاتری نسبت به رقبا قرار خواهد داد. اصولا امروز طراحی سایت ریسپانسیو یک انتخاب نیست. بلکه یک اجبار است.
طراحی سایت ریسپانسیو روز به روز پیشرفت کرده و تکنیک های جدید برای طراحی سایت ریسپانسیو ایجاد میشود. پلتفرم های رایگان فراوانی برای طراحی سایت بصورت ریسپانسیو وجود دارد. که معرفترین آنها ۹۶۰ Grid System که از سایت https://960.gs/ قابل دانلود است و دیگری بوت استرپ که میتوانید آن را از سایت https://getbootstrap.com/ دانلود کنید.
بیشتر سایت ها برای طراحی ریسپانسیو از پلتفرم بوت استرپ استفاده می کنند. پلت فرم بوت استرپ ساده و رایگان است و امکانات زیادی هم برای استایل دهی به سایت دارد که میتوان از آنها استفاده کرد.
یکی از پلتفرم های رایگان طراحی سایت بصورت ریسپانسیو که بسیار ساده و روان طراحی شده است پلتفرم w3 است. این پلتفرم را از لینک https://www.w3schools.com/w3css/4/w3.css میتوانید دانلود کنید. تهیه کننده این پلتفرم سایت آموزشی w3schools است. که رفرنس بیشتر طراحان سایت در همه دنیاست. خود سایت ادعا می کند که پلتفرمی که طراحی کرده است از سایر پلتفرم های موجود ساده تر و کاربردی تر میباشد.

با توجه به گسترش استفاده از انواع موبایلهای هوشمند، فبلت ها، تبلت ها و با توجه به این که دیگر لپ تاپ ها و کامپیوترها تنها دستگاه هایی نیستند که برای بازدید از صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرند ، ریسپانسیو (responsive)  یا واکنش گرا بودن یکی از ویژگی های مهم و موثر سایت است  و تغییر عرض و چید مان سایت با توجه به ابعاد و رزولوشن دستگاه مورد استفاده کاربر می باشد که این امکان را به کاربر می دهد که بدون اسکرول افقی به راحتی سایت را در تبلت و موبایل مشاهده نماید .

Template Design:Dima Group