کردستان - سنندج - خیابان گلشن ، بالاتر از بانک تجارت ، آژانس عصر تبلیغات / 09108866910 / 33224667-087 / info@age-group.ir
اسلایدر۴ اسلایدر۳ اسلایدر۲ تست اسلایدر ۲ تست اسلایدر

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی را می توان یک ساختار اجتماعی برای ارتباز انسان ها از مکان ها و ملیت های گوناکون در یک فضای متفاوت درنظر گرفت . امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی برای معرفی تجارت وکسب وکار بسیار مورد توجه است . گستردگی استفاده و استفاده همگانی از شبکه های اجتماعی و تاثیرات آنها بر دنیای واقعی علاوه بر دنیای مجازی را می توان از دلایل این موضوع دانست .

وقتی از شبکه های اجتماعی صحبت میشود. شاید به یاد فیسبوک بیافتیم. شبکه اجتماعی که درست مطابق شوخی سریال بیگ بنگ تئوری به زمان غارنشینی تعلق دارد و امروزه شبکه های اجتماعی دیگری جای آن را پر کرده اند.
خیلی از سئو کاران با جمله اول ما مخالفند و آمارهایی از کاربران فیسبوک ارائه میدهند. که نشان میدهد اولین و یا دومین شبکه اجتماعی دنیا از نظر تعداد مخاطب است.
آمارها را مطمئن نیستم ولی در آمار یک قائده وجود دارد و آن این است که اگر دسته ای تصادفی از جامعه انتخاب شود. نتایج حاصل از بررسی در آن جمعیت کوچک در جمعیت اصلی قابل تامیم دادن است. طبق این تعریف اگر ما در خیابان بطور تصادفی از ۱۰ نفر بپرسیم که در گوشی خود نرم افزار فیسبوک را دارند یا تلگرام را بیشتر آنها خواهند گفت نرم افزار فیسبوک روی گوشی آنها نصب است.
که همه ما موافقیم که چنین نیست. بنابراین حداقل با اطمینان خاطر میتوانیم بگوییم در جامعه هدف ما شبکه اجتماعی پر بازدید تلگرام است و نه فیس بوک.
بسیاری از سئو کاران تلگرام را شبکه ای برای جوک میدانند و از قابلیت بازاریابی آن بی خبرند. در حالیکه بسیاری از افراد در شبکه تلگرام کسب و کارهای موفقی دارند.
شبکه های اجتماعی امکان بازاریابی مناسبی به کاربران میدهند. تلگرام نیز از این قائده مستثنا نیست. کسب واز کسب و کارهایی مانند صحافی تا ترجمه تا فروش کفش و لباس و عطر و هر آنچه تصورش را بکنید در تلگرام موجود است. بنابراین این مثال معروف را درباره تلگرام میتوان زد: اگر گمان میکنید کالای شما در تلگرام قابلیت بازاریابی ندارد. اصول بازاریابی کالای خود در تلگرام را نمیدانید.
اهمیت شبکه های اجتماعی زمانی به دریافت لینک رایگان بود. اما امروز کارکرد شبکه های اجتماعی تغییر کرده است و افراد به شبکه های اجتماعی بعنوان بازارهای جدید کم هزینه نگاه می کنند.

Template Design:Dima Group